Detail novinky

POZVÁNKA K ŘÍJNOVÝM VOLBÁM

Vážení občané Chotovic,

blížící se volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsou pro nás – obyvatele Libereckého kraje – příležitostí ukázat, zda chcete pomoci sobě, své obci, svému kraji, i svému státu. Sami účastí ve volbách získáte pocit, že jste udělali vše, co jste mohli, Libereckému kraji umožníte získat vyšší počet poslaneckých mandátů, a náš stát bude mít šanci fungovat lépe a pružněji.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 totiž získal Liberecký kraj celkem jen 8 poslaneckých mandátů, protože průměr volební účasti Libereckého kraje byl v těchto volbách velmi nízký – k volbám nepřišlo 140 tis. oprávněných voličů. Při vyšší volební účasti by náš kraj tehdy mohl dostat až 14 poslaneckých mandátů.

Pokud by se nám letos v říjnu společnými silami podařilo zvednout volební účast nad celostátní průměr, mohl by náš kraj získat výrazně více poslaneckých mandátů, ať už budou z kterékoli části spektra volebních stran. Jsme přesvědčeni, že tito poslanci se rozhodnou hájit zájmy kraje, v němž byli zvoleni.

Projektem PLNÁ URNA se pokoušíme nestranně navýšit volební účast při říjnových volbách. Neděláme tedy žádnou volební kampaň! I proto náš záměr získal osobní záštitu hejtmana. Chcete-li se o tom přesvědčit, podívejte se na www.plnaurna.cz.

O součinnost se obracíme se i na obecní i městská zastupitelstva – víme, že mohou mít na volební účast svých obyvatel podstatný vliv, zejména pokud jim nejde o podporu konkrétní volební strany či jejího kandidáta. Pokud se podaří zvýšit volební účast ve vaší obci, zveřejníme váš výsledek všemi dostupnými prostředky. Zvláště si dáme záležet na publikování úspěchu dvou obcí/měst:

  1. Obec/město s nejvyšší volební účastí v Libereckém kraji;
  2. Obec/město s největším nárůstem volební účasti oproti volbám do PS v r. 2017.

Při minulých volbách v roce 2017 byla volební účast ve vaší obci nadprůměrná. Dokážete ji ještě zvýšit?

Udělejme z našeho kraje ještě lepší místo k žití – pojďme k volbám – ať je ve vaší obci opět plná urna!

Za spolek RADOSTI z. s.

S. Říman


Vytvořeno: 17.8.2021