Detail novinky

VŠE O KORONAVIRU a aktuální stav /průběžně aktualizováno/

VŠE O KORONAVIRU – PŘEHLEDNÉ INFORMACE

 

Aktuální situace v Česku

 • V Česku trvá nouzový stav a celorepubliková karanténa.
 • Školy, restaurace a obchody jsou zavřené s výjimkou těch s nejpotřebnějším zbožím (potraviny, drogerie, lékárny – a nově i galanterie kvůli nákupu materiálů na šití roušek).
 • Lidé mohou vycházet jen na cestu do práce, k lékaři a nezbytně nutné pochůzky. Procházky jsou možné, ale jenom tak, aby nedocházelo ke shlukování. Je zakázáno pobývat na veřejných místech více jak ve dvou, s výjimkou členů domácnosti, zaměstnaní apod., s minimálním odstupem dvou metrů!!!
 • Celorepubliková povinnost chodit na veřejnosti jen se zakrytým nosem a ústy (respirátorem, rouškou či šátkem).
 • Vláda vyhradila dvě hodiny (v čase mezi 8 – 10 hod.) pro nákupy lidí přes 65 let, nově už se netýká lékáren.
 • Bezplatná informační linka ke koronaviru 1212, informace na www.koronavirus.mvcr.cz. Infolinky Státního zdravotního ústavu ČR: 724 810 106, 725 191 367, 725 191 370. Linku 155 a 112 volejte jen v případě ohrožení života!
 • Při špatném zdravotním stavu, podezření na nákazu volejte lékaře, nebo hygienickou správu.
 • Schváleno posunutí termínu podání daňového přiznání pro daň z příjmu. Zápisy dětí do 1, tříd budou v dubnu bez přítomnosti dětí. Je omezen, nebo úplně zrušen provoz úřadů a bank, žádá se o komunikaci na dálku (tel., e-mail apod.).
 • Zákaz cestování do zahraničí.
 • SZÚ vyzývá, aby lidi nehromadily léky s paracetamolem. Je jich málo.
 • Ošetřovné i pro OSVČ a pro děti až do 13 let, schválila vláda.
 • Termín přijímacích zkoušek a maturit je odložen.

 


Aktuální informace najdete na ÚŘEDNÍ DESCE.


AŽ DO ODVOLÁNÍ JSOU ZRUŠENY ÚŘEDNÍ HODINY NA OÚ V CHOTOVICÍCH.

Prosíme občany, aby veškeré záležitosti, které potřebují vyřídit s obcí, komunikovali pomocí telefonu, e-mailu, mobilních aplikací apod.

Osobní schůzka bude v „nutném“ případě domluvena za předpokladu dostupnosti ochranných pomůcek. Tel.: 722 931 062, 722 931 117, e-mail: vrba@obecchotovice.cz.

DŮRAZNĚ DOPORUČUJEME LIDEM zejména lidem nad 70 let NEVYCHÁZET Z DOMOVA. DODÁVKU NÁKUPU POTRAVIN, LÉKU A DALŠÍCH NEZBYTNÝCH POTŘEB VÁM ZAJISTÍME AŽ K VÁM DOMŮ. Kontakt: 722 931 062.

Krizový štáb Libereckého kraje přijal další opatření v souvislosti s výskytem koronaviru, lidé nesmí vstupovat do veřejných prostředků a budov bez ochranných pomůcek.

Pokud nemáte zaplacené poplatky za svoz komunálního odpadu apod., můžete zaplatit platbou na účet obce č. 3997644329/0800 (do poznámky napište jméno a příjmení a číslo domu). Známku vám poté doručíme do poštovní schránky. Svozová firma bude vyvážet až do odvolání i na staré známky.

Vyzýváme občany, aby se na veřejnosti nepohybovali bez i podomácku ušité roušky/ústenky nebo jiné provizorní ochranné pomůcky dýchacích cest (šátek, bavlněný kapesník, šála atp.).


Další krizová opatření budou vydávány postupně v návaznosti na vývoj situace.


Vytvořeno: 18.3.2020